Ex-Sapiens

Üritused

Paralepa uue rulapargi avamine (31.mai 2013)

Paralepa skatepargi avamineReedel toimus UNICEF-i “Sinise nädala” raames kaks ekstreemspordiga seotud sündmust – lohelaua tutvustus rannas ja uue skatepargi avamine ning võistlus!

Kell 12:00 tutvustas Haapsalu Surfiklubi rannas lohelaua algtõdesid ja näitas kõike selle ümber seonduvat varustus. Sai lennutada ka õppelohe. Lisaks võttis linnapea Sukles esimese suplese, et sellega rannahooaeg avatuks kuulutada!

Kell 12:30 avasime tuliuue Paralepa rulapargi ja toimus Game of S.K.A.T.E, B.I.K.E ja T.Õ.U.K.S võistlus ilma vanuseklassideta. Lisaks esines ka tantsutrupp “The Wild Ones”

Tulemused ja pildid SIIT

 

 

Spring Jam 2012 (28.aprill 2012)

springjam201228. aprillil algusega kell 14:00 toimus Haapsalu rulahallis (Tööstuse tn 10) üritus – Spring Jam.  Tegemist oli viimase sisekas toimuva üritusega ennem rulahalli lõpliku sulgemist, seega tasus kohal olla ja pargis viimased sõidud teha ning vanu häid aegu meenutada!

Mis toimus:

  • BMX ja tõukeka 5-miinuse stiilis võistlus
  • Näitasime suurel ekraanil ekstreemspordi videosid
  • Pidasime maha väikese koosoleku teemal “Haapsalu ekstreemspordi tulevik”
  • Jagasime TASUTA Hot-Dog’i ning Monster energiajooki.

Tulemused, pildid

 

 

RankRamps SnowLab2.2 esitleb “Second Jam” (18.veebruar 2012)

rank_rämpsRannakülas toimus taas lumelalaua jam, kus kohal oli kõik huvilised, kel meeldib libistada street’i obstaaklitel, kuulata vanakooli hip-hop’i ja süüa hot-dog’e. Parimatele sõitjatele jagati auhindu. Kogu värk sai üles filmitud ja pildistatud, et hiljem oleks tore meenutada. Asukoha link siin.

 

 

HÕFF

HÕFF

Haapsalu Õudusfilmide Festival “HÕFF” (23.-25.aprill 2010)

24. aprillil kõnnivad elavad surnud Haapsalu tänavatel! Ja nad sõidavad rulaga! Ja rulluiskudega! Ja BMXiga! HÕFF ja Ex-Sapiens korraldavad Red Bulli abiga HÕFF Extreme Show, kus zombied, vampiirid ja muud õudsad tegelased näitavad linnarahvale oma skilli spetsiaalselt selle ürituse jaoks ehitatud skatepargis. Trikkide tegemiseks vajalik on ehitatud kultuurikeskuse ja linnuse vahelisse parklasse, mille ümber algab laupäeva õhtupoolikul festivalimelu koos muusika ja ohtra energiajoogiga. Andekad zombie-kostüümides sõitjad korraldavad horror-teemalise show, millega avatakse park kõikidele huvilistele, kes tahavad uusi trikitegemise võimalusi omal nahal proovida. Päeval saavad entusiastid sõita värskel rulaplatsil ninad veriseks ja pimeduse saabudes võib verevalamist nautida HÕFFi horrorfilmi seanssidel ümber nurga asuvas kultuurimajas.

HÕFF pöördus zombie-rulapargi mõtetega MTÜ Ex-Sapiens poiste poole, kes on ehitanud valmis vajalikud boxid, raili ja kickeri ja pannud kokku elavate surnute dream teami. Kui nad parasjagu ei sõida verise zombie-grimmiga kaetuna Haapsalu kesklinnas ringi, korraldavad Ex-Sapiensi liikmed Läänemaa ekstreemspordielu. HÕFF Extreme Showle annab tiivad Red Bull, kes hoolitseb, et sõitjatel jätkuks energiat platsil kontimurdvaid trikke teha ja kui ka hiliste öötundideni kinosaalis istuda.

 

Aeg Maha (27.-28. oktoober 2008)

27. oktoober 2008.a toimus Haapsalu siserulapargis koostöös Kultuurimaja koolivaheaja projektiga Aeg Maha üritus EKSTREEMSPORDIPÄEV. Kõik algas kell 12:00 ja kestis 4 tundi, mille raames toimusid rula, rulluisu ja bmx demo esinemised, õpetus workshopid, väike hüppevõistlus ja Ex-Sapiens liikmete piltide ning videomaterjalide vaatamine.
Üritus oli TASUTA! Pildid siin

 

extremefestRakserSport Extreme Fest 2007 (suvi)

Koostöös Tallinna ettevõtlike rulatüdrukutega toimus 2007.a suvel siiski Haapsalus rulapargis üritus nimega RakserSport Extreme Fest. Festival toimus 30. juunil ja 1. juulil. Liigeseid oli nihestamas ja põlvi veriseks kukkumas Eesti rula ja BMXi parimad pojad ja tütred plus sõitjad Soomest, Rootsist ning Lätist.

Mõlemal päeval algas üritus kell 12.00. Kahel fesivali päeval leidis aset Rula ja Bmx võistlused, O’Neill Team Battle käigus selgitatati välja Eesti parim rulameeskond, kelleks osutus Russian Mafia. Lisaks kõigele sellele toimus veel Surfhouse parima triki ning Chliche kõrgeima rulahüppe võistlus.

Esimese võistluspäeva lõpetas Motel Paradise party Klubi8-sas, kus plaate keerutasid Dj Kurm ja Dj Hämäläinen ning lavalaudadel tallus NOIZMAKAZ!

Videod ja pildid võistlusest ning aftekast

 

West-Coast Jam 2006 (suvi)

wcj06_flyer

Ekstreemspordiklubil Ex-Sapiensil oli hea meel kutsuda 15. ja 16. juulil 2006.a kõiki ekstreemspordihuvilisi Haapsalusse, sest jälle oli toimumas igasuvine West-Coast Jam. Võistlused toimusid kolmes grupis: rula kuni 16 aastased, rula 17 aastased ja vanemad ning BMX Park. See aasta oli ka esimest korda rahaline auhinnafond 10000 EEK, mis jagunes võrdselt BMX-i ja vanemate rulatajate vahel. Seetõttu oli oodata ka senisest rohkem võistlejaid välismaalt! Noorematele skateritele pani auhinnad välja Motel Paradise. Lisaks sellel sai oma võimed proovile panna ka Red Bulli Parima Triki Võistlusel, kaasa elada eesti parimatele In-Line rulluisutajate ja tõukeratta sõitja demole + vaadata ilusate skater chickide rulatamise oskusi. Esimese võistluspäeva lõpetas Motel Paradise Party ööklubis Impulse, kus esinesid bändid nagu Carlbon, Bedwetters ja Ketaspidur.

Pildid: Andres Vare, Kalmer Rautam, teip.ee, Janno Jahisoo

 

Motel Paradise Jam 2006

Motel Paradise Jam 2006

Motel Paradise Jam (2006 talv)

Kuna talvel ei toimunud eesti noortele suunatud ühtegi ekstreemspordi võistlust otsustasime selle 2006.a talvel ära teha. Niisiis korraldasime neljal päeval Pääsküla rulahallis (Rännaku pst 1, Tallinn) rula vanemad/nooremad, BMX ja In-Line rulluisu võistlused:
1) 16. veebruar rula (15-aastased ja nooremad)
2) 2. märts rula (16-aastased ja vanemad)
3) 18. märts BMX Street
4) 17. märts In-line (rulluisk)

Pildid võistlusest


wcj2005 logoWest-Coast Jam 2005
(suvi)
30.-31. juuli 2005.a toimus taaskord Haapsalu Skatepargis rahvusvaheline rula ja trikiratta võistlus West-Coast Jam 05. Taaskord oli tegu suurima suvise ja välitingimustes toimunud võistlusega Eestis. Välismaalaste osalemis arv oli kõige suurem, tuues võistlustele 10 lätlast, 1 rootslase ja 3 soomlast. Kohal olid muidugi ka koduvabariigi parimad pojad ja tütred. Kahe ürituse päeva vahel toimus ka legendaarseks saanud pre-party ööklubis KINO, kus esinesid mitmed noortebändid eesotsas Slide-Fifty’ga. Pildid: Andreas Jupits, Petz1 & Petz2, lätlased1 & lätlased2, Mihkel Tiidus

West-Coast Jam 2004 plakat

West-Coast Jam 2004 plakat

West-Coast Jam 2004 (suvi)

SessionRamps’i mehed hakkasid parki ehitama 2004. a suvel. Haapsalusse pidi tulema modernsem väliskatepark Eestis. Kõik sai valmis täpselt järgmiseks ürituseks – West-Coast Jam. Osalejaid oli umbes 100 ringis ja pealtvaatajaid jagus platsi äärde kuhjaga. See oli 2004.a suurim ekstreemspordi üritus Eestis. Ekstreemspordi huvilisi oli tulnud ka Rootsist, Soomest ja Venemaalt. Jam kestis 2 päeva ja pärast üritust oli lahe afterparty, kus peaesinejaks oli Recycle Bin.

 

Kuidas rajas Ex-Sapiens Haapsalu Skatepargi (2004 kevad)

2004 aasta talvel korraldas Elamussport Saku Suurhallis Simepel Session Winter Bash’i ja kogu Ex-Sapiensi tolleaegne crew oli kohal. Peale üritust tekkis Ardo Huulel küsimus, et mis saab SSWB pargist edasi ja ta võttis ühendust Session’i peakorraldaja Mario Kalmrega. Ei läinud palju aega kui saadi Elamusspordiga ostmise osas kaubale ja tükkideks võetud park transporditi juba Haapsallu.

Sambla sise rulapargi rajamine (2003 sügis)

Kuna Haapsalus puudus võimalus tegeleda ekstreemspordiga talvel ja vihmase ilmaga tekkis vajadus siseruumide järele. Koostöös Uuemõisa Investiga saime Sambla laohoonete territooriumile ruumid, kus saab iga ilmaga harjutada rula, rulluisu ja trikiratta sõitu. Omadest vahenditest ehitasime sinna laohoonesse mõned obstaaklid ja harjutamine võis alata.

Haapsalu Extreme Sport Day 2003 (suvi)
Esimene üritus, mis korraldasime oli Haapsalu Extreme Sport Day 2003. aasta suvel. See andiski suure tõuke teha oma ekstreemspordi klubi. Tol ajal polnud Haapsalu skateparki ollagi. Oli üks quarter ja air, 2 raili, püramiid ja paar kickerit. Aga ürituse saime korraldatud ja maitse suhu. Selle üritusega kandsime Haapsalu Eesti „ekstreemspordi kaardile”.

Esialgne skatepark (2002 kevad)
Haapsalu Linnavalitsuse nõustamine Paralepa algelise skateparkgi varustuse ostmisel 2002 aasta kevadel. Obstaaklid olid: quarter, ledge’ga püramiid, väike airbox ja vertramp (vertrambi saime 2000 kevadel, kuid siis veel klubi puudus).


Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Blogroll

A few highly recommended websites...